Serwis 4COM

 • linia InsERT nexo
 • linia InsERT GT
 • Subiekt nexo
 • Rewizor nexo
 • Rachmistrz nexo
 • Gestor GT
 • Gratyfikant GT
 • Jak przejść na nexo

NIE OSZCZĘDZAJ NA SZKOLENIACH! NIE KUPUJ SZKOLEŃ OGÓLNYCH!

Każdy stara się redukować koszty. W przypadku wdrażania oprogramowania istnieje pokusa, by zredukować do minimum lub całkowicie wyeliminować szkolenia dla użytkowników systemu. System natomiast powinien być tylko narzędziem, które jest spójne z koncepcją funkcjonowania poszczególnych obszarów w firmie. W takiej sytuacji szkolenie pracowników jest ważnym składnikiem procesu wdrożeniowego lub powdrożeniowego. Tobie jako pracodawcy czy managerowi powinno zależeć, by użytkownicy od początku rozumieli i odczuli korzyści z inwestycji w oprogramowanie. Brak szkoleń grozi fiaskiem wdrożenia systemu. Lepiej unikać tego rodzaju ryzyka. Jednocześnie warto zwrócić uwagę, by szkolenia nie zawężały się jedynie do poznawania funkcjonalności, lecz by połączyć je z popularyzacją i ugruntowaniem przebiegu procesów i obiegu dokumentów obowiązujących firmie.

 

SZKOLENIA SZYTE NA MIARĘ POTRZEB TWOJEJ FIRMY!

U nas nie znajdziesz szkoleń polegających na „przeklikaniu” podstawowych funkcjonalności programów InsERT. Żadne szkolenie nie odbywa się w oderwaniu od potrzeb Twojej Firmy. Kluczowym elementem szkolenia jest tzw „zdjęcie miary” i poznanie Twojej Firmy - obowiązujących w niej procedur, dokumentów i ścieżek ich obiegu, wymagań Twoich kontrahentów itp.

Dopiero po takiej analizie potrzeb przygotowujemy „wykrój”, tj odpowiednio dopasowany program szkolenia.

Takie podejście pozwala na maksymalne wykorzystanie czasu SZKOLENIA, które staje się elementem (re)wdrożenia oprogramowania i optymalizacji Twojej Firmy, a nie jedynie prezentacją funkcjonalności oprogramowania i nie kończy się pytaniem: Tylko jak my to mamy zrobić w naszej firmie?

 

JAK "SZYJEMY" SZKOLENIA?

 1. ZDEJMUJEMY MIARĘ - staramy się poznać Twoją Firmę na tyle, na ile jest to możliwe i konieczne w obszarze, w którym wykorzystujesz lub zamierzasz wykorzystywać programy InsERT. Zadamy Ci kilka pytań, co pozwoli nam ustalić Twoje potrzeby. Etap ten pozwala na optymalne wykorzystanie czasu szkolenia. Jeśli nie prowadzisz rozbudowanej gospodarki magazynowej nie będziemy marnować Twojego czasu (pieniędzy) na szkolenie z możliwości w ramach kontroli ruchu towarów na magazynie.
 2. PRZYGOTOWUJEMY WYKRÓJ – analizujemy informacje, które otrzymaliśmy w pierwszym etapie i na ich podstawie przygotowujemy zakres i program szkolenia, które będziemy realizować w Twojej Firmie. Na tym etapie ustalamy także czas jakie jest niezbędny, aby zrealizować zaplanowany program (zwykle 1 lub 2 dni robocze).
 3. SZYJEMY – szkolimy… Zwykle w siedzibie klienta, często na bazie klienta, ale przede wszystkim w oparciu o wcześniejsze ustalenia. Kiedy omawiamy obieg dokumentów sprzedażowych i magazynowych to przedstawiamy schemat, który obowiązuje w Twojej Firmie.
 4. POPRAWKI – konsultacje zdalne dla uczestników szkolenia są najlepszym utrwaleniem materiału. Zawsze po szkoleniu powstaje tzw „zamęt w głowie”. W ramach szkolenia uczestnicy mogą zadzwonić i skorzystać z konsultacji zdalnych / telefonicznych z trenerem i zadać pytania typu: Jak ja to mam zrobić? Nasz trener podpowie lub połączy się zdalnie z pulpitem użytkownika i pokaże jak należy postępować.

OPTYMALIZACJA PROCESÓW REALIZOWANYCH W TWOJEJ FIRMIE

Jeśli przy okazji szkolenia planujesz przebudować i zoptymalizować procesy przebiegające w dowolnym obszarze wykorzystując jednocześnie oprogramowanie InsERT, a nie do końca jesteś pewny jak to zrobić i tzw. „spojrzenie z zewnątrz” będzie pomocne - możemy szkolenie poprzedzić analizą i optymalizacją procesów. Efekty optymalizacji zobrazujemy na mapach procesów w formie graficznej. Materiał ten będziesz mógł w przyszłości wykorzystać m.in. wdrażając nowych pracowników.

Poniżej zobrazowanie procesu obsługi zlecenia: